SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Freeridecamps - Dynastar test

Freeridecamps - Dynastar test

Vloženo: 16.04.2013
Test lyží Dynastar proběhl v jednom z nejluxusnějších evropských středisek St. Moritz, které je pro freeride jako stvořené. Zejména hora Corvatsch, kde se koná legendární závod Engadinsnow , jehož finále probíhá na severní stěně Mt. Corvatsch.
V jejím okolí jsme se celý týden pohybovali a sjížděli skoro neprojeté svahy takřka vedle sjezdovek – v porovnání s Engelbergem nebo Hochfugenem je na Corvatschi velmi málo freeriderů. Poslední den našeho campu jsme se skupinou camperů dokonce slanili a sjeli severní stěnu Mt. Corvatsch, na níž probíhá právě finále legendárního závodu. Na celé stěně bylo přes půl metru prašanu bez jediné stopy, opravdu dokonalé zakončení campu. Bohužel na opačném konci střediska se s druhou skupinkou zranil náš kamarád a fotograf Jakub, což byla velká šmouha na celém prožitku.

Lyže Dynastar na sezonu 2013/14 změnily především designy. Nová linie Cham, která je v prodeji již tuto zimu, je v podstatě tvarově totožná. K dispozici na testování jsme měli Cham 87, 97, 107 a Dynastar Slicer (bohužel se nám nedostaly do ruky nejširší prašanovky Cham 127, které by na Corvatschi určitě své uplatnění našly).  Všechny v několika délkách, díky čemuž si mohl každý najít tu optimální. Mimo to nám distributor zapůjčil i loňské Legend Pro Rider 105, které mají v dnešní linii pokračování v podobě pro modelu Aurelien Ducroz. V Dynastaru pochopili, že většina freeriderů potřebuje zatáčet bez námahy a tento směr reprezentuje řada Cham. Většina freeriderů sponzorovaných Dynastarem, kteří se účastní i závodů světové serie Freeride World tour jezdí na lyžích Cham, někteří pak zůstali u modelu Aurelien Ducroz.

Video ZDE


Dynastary  ve Sv. Mořici tentokrát testovalo 13 jezdců. A jak nám tedy vyhovovaly?

Cham 107

Rozměry 137-107-122mm  rádius 20 m

Snadno zatáčejí a při pomalé rychlosti špička dobře plave nad prašanem. V rychlosti jsou lehce přetáčivé, a mají trochu měkkou špičku. Lepší jezdec by si tyto lyže měl zvolit delší, než jaké obvykle jezdí.

Video ZDE

Cham 97

Rozměry 133-97-113mm  rádius 16 m

Dobrá volba jako jediné lyže pro nevyhraněného lyžaře, který si chce užít vše. Měkká špička stejně jako u 107, ale méně nesou, pěkně točivé.

Video ZDE

Cham 87

Rozměry 127-87-103mm  rádius 16 m

Ještě snazší zatáčení na sjezdovce i v terénu, méně výkonnostní lyžaři budou nadšeni.

6th sense Slicer

Rozměry 132-98-122mm  rádius 23 m

Spíše parkové lyže, na sjezdovce velmi příjemné, ale v terénu vyžadují velmi opatrný přístup k rychlosti. V rychlosti jsou trochu nestabilní.  Jinak hravé, točivé lyže, stačí lehký náznak a dělají, co chcete.

Video ZDE

Legend pro rider 105

Rozměry 132-105-122mm  rádius 24 m

I při kratší délce poměrně stabilní, jak v hlubokém, tak na sjezdovce.  Na sjezdovce se podobají slušné turistické obřačce.  Výborné lyže pro výkonnostní lyžaře do jakéhokoli sněhu.

Video ZDE

Robin Kaleta:

Vyzkoušel jsem všechny modely řady Cham, které jsme měli k dispozici. Hlavní rozdíl mezi nimi je v šířce/vztlaku. Charakterem jsou ale velmi podobné. Snadno zatáčejí a díky dost zvednuté špičce plují prašanem, ale při rychlejší a agresivnější jízdě mi připadaly neklidné. Tento problém se dá ale řešit volbou delších lyží. Legendy naproti tomu představují poměrně netočivou, za to velmi stabilní lyži, která projede vším, a to zcela v klidu.

 
 
Příloha : Výsledky testu test-dynastar-final.xlsx   |  
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS