SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Scott den St. Anton - část druhá

Scott den St. Anton - část druhá

batohy, oblečení, brýle

Vloženo: 18.02.2013
V druhém dílu se podíváme na produkty z kategorie lyžařských brýlí, batohů a oblečení, které firma Scott připravila na následující sezónu.  Novinek je zde opravdu dost, takže se rozhodně máme na co těšit.    Výsledkem spolupráce se značkou Snowpulse jsou batohy se systémem R. A.S., tedy odnímatelným airbag systémem. Nespornou výhodou je, že batoh tak můžete používat celoročně a můžete mít batohy různých velikostí i značek, mezi kterými měníte airbag systém podle potřeby. Už loni Scott představil model Air 30 R. A. S., novinkou je jeho menší varianta s dvacetilitrovým objemem, kterou jsme měli možnost vyzkoušet.
 
  Batoh má jednu komoru, která je dále rozčleněná pro lavinovou výbavu. Na rozdíl od klasických Snowpulse batohů nejsou airbagy zčásti sbalené v ramenních popruzích, takže zabírají trochu více místa v úložném prostoru. Výhodou je ale příjemnější nošení a menší hmotnost systému. 20l postačí na denní ježdění ve středisku, ale kromě lopaty a sondy se toho dovnitř už moc nevejde, takže osobně bych doporučil spíš větší, třicetilitrovou variantu. Lyže jdou připevnit zvenku diagonálně i vertikálně, nechybí ani další poutka např. na cepín.
 
  Co se týká oblečení, hlavní novinkou bylo představení materiálu Gore-Tex Pro nové generace, kterým se mohou nové bundy Scott pochlubit. Oproti předchozí verzi používané od roku 2007 by měl být tento materiál až o 28% prodyšnější (v závislosti na druhu a počtu kapes, švů apod.) a také odolnější a trvanlivější. Oblečení z této řady je určeno jako vnější vrstva do extrémních podmínek.
 
  Novinkou mezi lyžařskými brýlemi je model Scott LCG s výměnnými skly. Velkou výhodou systému je, že skla jdou vyměnit i v rukavicích za pár vteřin, takže není problém vyměnit je např. mezi dvěma „faceshoty“, jak na videu pod článkem předvádí Erik Roner. Brýle se budou prodávat s dvěma různými skly v balení, rozlišených do tří kategorií podle světelných podmínek. Další zajímavostí jsou dva plastové šroubky ve spodní straně rámu, kterými jde upravovat jeho tvar do čtyř různých pozic, takže si je můžete nastavit přímo na míru vašemu obličeji. Brýle jsou opravdu pohodlné a dobře sedí, mají dost široký zorník, čímž neomezují periferní vidění. Budou dostupné v několika barevných kombinacích, takže se nemusíte bát, že vám nebudou ladit s bundou.
 
 

Autor: David Sedlák
 
 
 
 
 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS