SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Novinky na Skialpshop.cz

Novinky na Skialpshop.cz

Vloženo: 02.12.2012
Nedávno jsem navštívil v Třinci naše kamarády a partnery ze skialpshop.cz. Letošní zboží dorazilo trošku později, ale za to je nač se pořádně dívat. Už dávno neprodávají kluci jen vybavení pro skialpinismus, ale pomalu se začíná objevovat i více věcí pro freeride.

    Zásadní novinkou je, že se Skialpshop se stal distributorem značky HAGAN, která se specializuje většinou na skialpinismus, ale jak je vidět, i zde začíná být větším trendem jízda v prašanu než plužení dolů. Novinkou z Haganu je super lehké plastovo-karbonové šlapací vázání HAGAN Z01 ALL MOUNTAIN. Výrobci tušili, že se nebude montovat jen na úzké lyže, a proto vytvořili možnost výběru šířky brzdy a to až do rozměru 115 mm. Vypínací síla je DIN 4-12, což by mohlo bez problému v prašanu fungovat, ale asi nebude určeno pro dropaře. Dále je možno na vázání jednoduše připnout mačky pro chůzi na ledu a to taktéž do šíře 115 mm. Vázání už máme namontováno a čeká ho test na lyžích SCOTT Powd'Air v šířce pod nohou 100 mm. Vázání se dá koupit i v levnější variantě a to HAGAN Z02 WHITE/BLACK. Rozdíl je jen ve vypínací síle DIN 3-10 a hmotnosti jezdce do 100 kg živé váhy vč. oblečení a batohu.

    Dále je ze sortimentu HAGANu možno vybrat z nepřeberné řady lyží, primárně určených pro skialpinismus. Je pravdou, že i tyto lyže se poměrně začínají rozšiřovat. Vyberme z širokého portfolia například HAGAN Daemon 1213 Tour/Freeride, která se svým rozměrem 124-93-114, radiusem 18 m pro délku 177 cm a rockerem 350 mm už řadí do kategorie lehčí freeride.

    Nejzajímavější částí obchodu je pro freeridera určitě lavinová prevence. Skialpshop je již dlouhodobě dovozcem zboží ARVA od velkého francouzského výrobce Nic-impex. Lavinové vyhledávače (pípáky) ARVY jsou v našich krajích velmi oblíbené pro svou jednoduchou obsluhu a spolehlivost. Já osobně používám od loňska nový model AXIS, který je společným produktem ARVY a MAMMUTU. Částečně vychází z velmi oblíbeného MAMMUTU, ale je dopilován o nové funkce. Určitě se k němu ještě v nějakém technetu vrátíme. ARVA má ve svém portfoliu veškeré příslušenství pro lavinovou prevenci -  sondy, lopaty, lékárničky a příslušenství pro lepší nošení pípáků.

    Velkým plusem je, že tento zkušený výrobce se pustil taktéž na trh s jedinečnými batohy. Jejich batohy RESCUER mají geniálně řešené oddělení pro uložení potřebných věcí pro rychlou záchranu. Nemusíte je tedy při případném nutném použití složitě hledat, jen rozděláte speciální zips a máte vše po ruce. Dalšími specialitami jsou batohy pro připnutí na ABS Vario systém. Tento batoh byl již popsán v našem technetu (v článku Řešení ABS batohu pro fotografy). Velmi zajímavým je i batoh PROTECTOR 22, který má v sobě komponován chránič páteře. Nejedná se sice o klasický páteřák, ale je tvořen speciální pěnou, která po silném místním nárazu ztuhne a rozloží místo nárazu do větší plochy.

    ARVA na letošek připravila spoustu nových batohů, které jsou ušité na míru pro freeride, jako například FREERIDER 12 a 20. Tyto jedinečné freeridové batohy jsou navrženy, aby byly blíže vašemu tělu a udržely tak perfektní rovnováhu těla při jízdě. Cela rada freeride batohu má speciálně navrženou kapsu pro vaše lavinové vybavení. Kapsa obsahuje přihrádky na lopatku a zvlášť na sondu, aby se zabránilo jejich pohybu v batohu. Samotná váha batohu FREERIDER 12 je jen pouhých 950g, což je velmi zajímavé.

    Další velká část obchodu je věnována stoupacím pásům. Jsou zde jak hotové pásy v různých velikostech, tak pásy v metráži. Každý, kdo to myslí vážně s chozením v prašanu, určitě ocení široký sortiment a okamžitou dostupnost. Jsou zde zastoupeny 2 světoznámé značky - COLLTEX a CONTOUR.

    Velmi zajímavou je také sekce hole a teleskopické hole, kde naleznete hned několik novinek. Pro freeridery je zde připravena speciální hole GIPRON FREERIDE, která je vyrobena z tlustějšího hliníku a je osazena velkým prašanovým kolečkem. Máme ji v redakci a už se těším, až ji "zprasíme" v těžkém testu. Další co jsme měli možnost mít v ruce byla hole GIPRON GRAND PARADIS, která má konečně řešení pro rychlé a zároveň stále nastavení délky. Tento patentovaný systém vyvíjeli společně výrobci Gipron a Black Diamond a musím uznat, že když se dobře nastaví šroubovákem, tak se rychle zamkne a nezasunete spodní část ani "za prase". Navíc šroubovacím teleskopickým holím už asi odzvonilo.

    Pro snowboardery a lidi co se rádi prochází v prašanu jsou zde k dispozici všelijaké druhy sněžnic. Dále je možno dobře se vybavit oblečením a obchod také nabízí i řadu dalších různých doplňků. U článku naleznete i souhrnou galerii s jednotlivými produkty a časem najdete i jednotlivé recenze, které uděláme v terénu.

Článek připravil Klikoš

 

 


 
 
 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS