SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Test  - Dynastar Legend XXL 187.

Test - Dynastar Legend XXL 187.

Vloženo: 27.04.2010
V uplynulé sezóně jsme měli možnost otestovat tento typ BM lyže. Pro část testu a některé ridery byly  ztížené sněhové podmínky. Lyže jsme testovali v resortech Sport Gastein, Weissee a Kitzbühel. Každý rider na lyžích odjezdil minimálně dva dny a z výsledných fotek je zřejmé, že lyže nešetřili.

Legend XXL je díky svým vlastnostem určena pro BIG MOUNTAIN (sjíždění velkých hor a dlouhých strmých skalnatých svahů). Ke své jízdě potřebuje silového jezdce, který se nebojí rychlosti a dropů. Lyže není určena do lesů nebo dokonce k BackCountry trikům, ale svojí jednoznačnost a určení oceníte právě při  BM lajnách. Lyže je schopna Vás podržet v krizových situacích, rychlosti, rozbitém terénu, dropech.  Je to také díky svému složení, mixu dřevěného a Rohacell jádra, titanových plátů, kolmé bočnice a extra široké patky lyže s torzním boxem. Díky výše vyjmenovaným specifikací se tato lyže umísťuje na předních příčkách světové freeride soutěže FreerideWorldTour.  Více na www.dynastar.cz


Jezdci a jejich zkušenosti.
 
Jirka Zelinka
Výška: 189cm
Váha: 78kg
Jaké lyže jste doposud jezdili (s jakýma máte zkušenosti ): Salomon X free 6.0, Rossignol Scratch BC, Movement Goliath, Amplid Teddy Bare a Teddy Driver.

Vaše , zkušenosti s lyží Dynastar , poznatky , chování , určení , tvrdost , vlastnosti.

Tyto lyže jsou jedny z nejlepších lyží na Big Mountain ježdění .  Poměrně tvrdá konstrukce lyže ji předurčuje pro zkušené lyžaře, kteří si musejí dávat pozor na přenášení váhy ve vysokých rychlostech. Drží skvěle na jakémkoli povrchu. Co se týče skoků, je to asi nejlepší lyže, kterou jsem jezdil. Po dropu se nevlní a drží stopu. Jezdec se tedy může soustředit na další jízdu ihned po dopadu. Jediný nedostatek lyží je jejich rádius. Do menšího oblouku se jezdec  opravdu nadře, než ho vykrouhne. Opět záleží na jeho schopnostech.

 
Jan Karník
Výška: 173cm
Váha: cca 70kg
Jaké lyže jste doposud jezdili (s jakýma máte zkušenosti ): K2 made’n’AK, K2 coomba, armada ARG, Armada JP vs.Julien, Amplid cholesteron, , Salomon Czar, na další nevzpomínám…

Vaše , zkušenosti s lyží Dynastar , poznatky , chování , určení , tvrdost , vlastnosti.

Zdála se mi hodně těžká, skoro jsem je neunesl…. Lyže jede jak tank, je klidná, v oblouku nekope, na svoji délku snadno ovladatelná. Ani v lese jsem neměl problém, chvílema jsem si řikal, že je až hravá. V težším sněhu má při chvilkové ztrátě pozornosti tendence se trochu kousat. Dostat ji na sjezdovce do jiného oblouku než sama chce bylo pro mě skoro nemožné. Hodnocení závěrem…lyže pro tvrďáky, nicméně docela odladěná a v jízdě klidná.


David Knybel
Výška: 187cm
Váha: 78Kg
Jaké lyže jste doposud jezdili (s jakýma máte zkušenosti): Seth Vicious 179 cm,Ninthward THA 185cm, Ninthward Rory Silva 183cm, Dynastar 6th sense HUGE 185cm

Vaše, zkušenosti s lyží Dynastar , poznatky, chování, určení, tvrdost, vlastnosti.

Lyže Dynastar XXL - super lyže na big mountain lajny. Vhodné pro zkušeného lyžaře! Tvrdá lyže s dřevěným jádrem a ocelovou výztuží, která přejede přes vše a hlavně kolmo dolů. Velký rádius ji předurčuje k velkým zatáčkám ve velkých rychlostech, a proto krátké oblouky v lesích nejsou z mého pohledu její předností, tak jako na různé typy triků ve skocích. Volbu této lyže proto nedoporučuji svátečnímu lyžaři, ale jezdci, který na lyžích tráví většinu svého volného času v zimní sezóně.


Klady:

specifické určení (BigMountain)
stabilita
dropy


Zápory:

specifické určení (jen BigMountain)
váha

Délka: 187,194 
Rozměry: 132x109x122 (špička,střed,patka)
Rádius: 41

ps: tento testovací typ lyží Dynastar XXL 187cm je možné odkoupit za zajímovou cenu 7990 kc , v případě zájmu pište na info@powderline.cz


 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS