SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Recenze bundy Mill Technical

Recenze bundy Mill Technical

Vloženo: 01.12.2010

Výběr funkčního oblečení na skialp/freeride je u nás docela omezen. Pokud navíc nechceme kupovat věci „made in china“ nebo vyhazovat sumy, které by hravě pokryly celosezónní permici, tak vám na výběr mnoho možností pravdu nezbude. Brněnská firma Mill (www.mill.cz) splňuje svou bundou Technical nevyšší nároky, je vyrobena u nás a cenově vás (snad) nezruinuje.Technical je vyroben z třívrstvého Gelanots XP3L, což je membrána japonské firmy Tomen (Toyota). Tato membrána je velmi odlišná od klasických materiálů typu Gore-Tex tím, že se nejedná o porézní tkaninu. Propustnost páry je zajišťována hydrofilností materiálu, voděodolnost pak svrchní impregnací tkaniny. Tím odpadá problém se zanášením pórů a tím ztráty funkce po letech používání.

Tolik k popisu materiálu, použití v praxi je určitě zajímavější! Střihově se Mill drží osvědčené klasiky, takže nečekejte žádný rozevlátý „nigga style“. Tento model není zateplený, proto se hodí pro lidi hledající opravdu technickou bundu. Skvělý je střih rukávů, kdy je jejich tvarování opravdu dovedeno k dokonalosti. Při jakémkoliv pohybu rukou se spodní lem ani nehne. Kapuce se oproti loňskému modelu zvětšila, stejně tak byl zvednut límec, takže nyní se jim nedá nic vytknout. Funkční je i snowcatcher, kdy dovnitř sníh opravdu nepustí. Samozřejmostí jsou voděodolné zipy, odvětrání v podpaží a jedno-dotykové stahování kde si vzpomenete!

Letošní model má 5 kapes, 2 velké cargo kapsy v hrudní části, dvě v pase a jednu na rukávu. Kapsy na ruce bych osobně oželel, ale když si chcete schovat ruce před nepřízní počasí, není na to nic lepšího. Cargo kapsy mají dostatek prostoru na mapu, GPS i vysílačku, zkrátka do nich dáte cokoliv. Přístup je bez problémů možný i v rukavicích. Kapsa na konci rukávu je super vychytávka pro použití s permicí, nejste omezeni orientací čtečky a ani nemusíte lovit po ostatních kapsách.

Tuto bundu jsem se celou loňskou sezónu používal v nejrůznějších situacích a musím říct, že mě velmi příjemně překvapila. Nebyl jsem stavu ji roztrhat ani při brzdění o strom i kameny, vše vydrželo nepromokavé a prodyšnost mi přišla vyšší než u Gore-Texu. Jako nevýhodu vidím pro mě přebytečné kapsy na ruce, kde by jejich absencí mohly být podstatně větší cargo kapsy. Dále mi nevyhovovala absence oboustranného hlavního zipu. Cena cca 5.600CZK určitě není z nejnižších, ale dostanete za ni technickou a precizně zpracovanou bundu z velmi kvalitního materiálu.
 
Autor: Tom Nováček
 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS