SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Blizzard test

Blizzard test

Vloženo: 18.04.2013
Náš předposlední letošní test, a to lyží Blizzard, proběhl v milém a pro Čechy blízkém středisku Hochfügen v Zillertalském údolí. Je to skvělé freeridové středisko – sice se sem po sněžení nahrne   nám podobných lyžařů mraky, ale terény jsou zde tak rozmanité a rozsáhlé, že stejně vždycky nacházíme neprojetý prašan i dlouho po sněžení
freeridecamps.cz
freeridecamps.cz
freeridecamps.cz
freeridecamps.cz
freeridecamps.cz

Týden testu lyží Blizzard začal trochu hůře než obvykle – dost dlouho nesněžilo a hlavně se výrazně oteplilo. Ideální firn byl skoro k nenalezení, přesto jsme se s prvním seznamovacím dnem nějak vypořádali a další dny nám hodně pomohlo i počasí. Ochladilo se a začalo sypat. 20 cm nového spravilo všem náladu a vzhledem k zaměření campu ( Find your line) jsme mohli začít poznávat terénní nerovnosti a hledat lajny.

Lyže Blizzard si s freeridem spojuje jen velmi málo jezdců. Přesto jejich modely figurují v top ten nejrůznějšch freeridových testů. Náš dojem byl také velmi dobrý. V Blizzardu umějí rozhodně udělat kvalitní lyže a nenechávají to na žádné čínské náhodě.   Jejich modely se dají v podstatě rozdělit na freeridy s rovnou patku, hravější freeridové twintipy a odlehčené šlapací freeridy. Díky zapůjčení lyží z rakouské továrny jsme měli výběr všech modelů v různých délkách a mohli si proto najít pro každého to nejvhodnější.

VIDEO ZDE

Blizzardy v hochfügenských terénech tentokrát testovalo 17 jezdců a jak nám tedy fungovaly?

Cochise

Rozměry:   135-108-123mm, radius 28,5m

Jsou lyže určeny na rychlou jízdu, přesto docela příjemně točivé. Výborné na sjezdovce i v rozježděném terénu a hlavně skvělé do prašanu.

VIDEO ZDE

Bonafide

Rozměry: 133-98-118mm, radius 21m

Univerzálky do prašanu i na sjezdovku. Skvěle podrží v zatáčkách, velmi stabilní a dynamická lyže.

VIDEO ZDE

Brahma

Rozměry: 125-88-110mm, radius 19m

Brahma jsou nejužší lyže této řady. Výborné na sjezdovce, ale samozřejmě horší v hlubším sněhu, přesto se nemusíte bát se s nimi do terénu vydat.

VIDEO ZDE

Gunsmoke

Rozměry: 140-114-130 mm, radius 22m

Na twintipy   dobře točivé, stabilni a hodně   univerzální, přes svou šířku překvapivě docela slušné   i na sjezdovce, což nebývá u lyží této šířky obvyklé. Tato vlastnost z nich dělá unikátní univerzálky.

VIDEO ZDE

Peacemaker

Rozměry: 134-104-124mm, radius 21m

Užší bratr Gunsmoku. Jsou točivé, hravé, dobré do lesa, ale v rychlosti trochu méně stabilní.   Zejména na tvrdém terénu.

VIDEO ZDE

Scout

Rozměry: 134-108-122mm, radius 27m

Jde o lyže určené na šlapání, mají odlehčené jádro,jsou méně točivé. V rychlosti trochu méně stabilní, ale při pohodové jízdě velmi hezky pluly prašanem.

VIDEO ZDE

Kabookie

Rozměry: 133-98-118mm, radius 21m

Jde o šlapací odlehčenou verzi   Bonafide.

VIDEO ZDE

 

Robin Kaleta:

Mě tedy Blizzardy svými jízdními vlastnostmi překvapily velmi mile. Design asi odpovídá celkovému směřování značky, ale tím mě osobně příliš neoslovily. Nejlépe jsem si zajezdil na Bonafide – brutálně stabilní a velmi univerzální. Cochise, o nichž všichni básnili, se na mě bohužel nedostaly. Taky se mi líbily Peacemaker, ale preferuju stabilitu před hravostí. Dokonce i Scouty nebyly podle mě vůbec špatné, jen na nich bylo potřeba hlídat rychlost a nenechat si to rozjet. Celkově si myslím, že se Blizzardu podařilo dobře rozlišit jednotlivé řady, aby oslovily různé typy jezdců.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Příloha : Výsledky testu test-blizzard-final.xlsx   |  
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS