SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Ymli DUG

Ymli DUG

ani rychle není dost rychle

Vloženo: 25.12.2012
Český výrobce lyží Ymli nám minulou sezónu poslal do redakce na testování model DUG. Co všechno jsme o těchhle prknech zjistili si můžete přečíst v následujícím článku. Navíc letos budeme mít možnost otestovat také model Alien. Tak pro další testy určitě čekujte Powderline!!
Filip Sedlák, Lomnický Štít
Foto: Tomáš Zelinka, Rider: Jirka Zelinka
Foto: Tomáš Zelinka Rider: Jirka Zelinka

Jirka Zelinka:

Když jsem dostal Ymli Dug poprvé do ruky, okamžitě jsem věděl, že to nejsou úplně tuctové prkna. Jejich poměrně malé vykrojení napovídalo, že jsou jak dělané na lajny do větších hor, že budou schopné podržet při vyšších rychlostech a dropy pro ně budou prostě hračka. Že jsou to prostě lyže pro jezdce, kteří  už ví, co hledají. Tomu taky napovídá i struktura a prohnutí lyže. Ymli Dug mají jádro lyže vyrobeno z kombinace topol/buk, ocelové hrany a zesílený ABS sidewall. Zesílený sidewall je vyroben z velmi pružného materiálu a tak nepraská ani při masivním nárazu nebo prohnutí lyže. Vrchní fólie je matná a velmi dobře odolává proti škrábancům.

Lyže jsem měl možnost vyzkoušet v několika resortech a to jak v ČR a na Slovensku tak i v rakouských Alpách. Tohle mi dalo možnost porovnat jízdní vlastnosti na mnoha druzích terénů. Poprvé jsem je obul na nohy v Beskydech na Pustevnách. Bylo asi po pás prašanu. Lyže plavaly a špička díky rockeru dobře odváděla sníh do stran. Je pravda, že v některých hodně hlubokých pasážích jsem je trochu utopil. V rychlosti se lyže nevlnily ani nijak necukaly. Jediné, co bych asi vytkl je točivost lyže v úzkých pasážích mezi stromy. Měl jsem verzi lyží 189cm a je třeba říct, že ovládání vyžaduje silnější nohy a zkušenějšího jezdce pro poježdění v hustším lese, jaký na Pustevnách je.

Druhý trip, kam jsem si lyže vzal byla naše stará dobrá Vrátná dolina. Tady bylo zase dost sněhu na to, abychom dobře pojezdili. Kdo ví, tak minulou sezónu bylo pár hodně dobrých dní na Vrátné. Tam jsem konečně pochopil směr, pro který je tahle lyže určená. Vrchní otevřené a rychlé pasáže jsem si na lyžích parádně užil. Podržely v rychlosti a dobře točily. Ve spodních pasážích zase potěšily při páru dropech ze skalek. Po dopadu se nevrtí a netrucujou. Takže pohoda.

Poslední poježdění, na kterém jsem Ymli Dug měl možno otestovat byl ledovec Mölltal. Čirou náhodou nám nadalo asi 40cm prachu a tak bylo zase o zábavu postaráno. No a tohle bylo místo pro Dugy jako stvořené. Dlouhé, velmi rychlé sjezdy plání, žlabů a skalnatého terénu. Dropy jak menší tak i větší se na nich skákaly samy. V porovnání s CoreUpt Slasher byly více stabilní. Závěrem bych řekl, že Ymli Dug nejsou lyže pro začátečníka a je třeba mít někdy „koule“ na rychlost, kterou jste schopni na těchto lyžích vyvinout. Kde se jiné lyže už kroutí a brečí tam se Dugy teprve zahřívají.

 

Filip Sedlák:

 

Ymli Dug (182cm) jezdím už druhou sezonu a jsou to moje jediné lyže. To vypovídá o jejich určení... Je to freeridová lyže pro všechno. Vzhledem k rádiusu je určena k rychlé jízdě, tedy spíše zkušeným lyžařům. I v kratší délce je překvapivě stabilní. Pro mě je opravdu jediným slabším místem hodně hluboký prašan, a to jen díky zkušenostem s "vodními" lyžemi typu Armada ARG apd. Sjezdovka, les, big mountain, šlapání... Velice dobrá lyže, která vám i vydrží!

 
 
 

  Oficiální stránky ZDE

 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS