SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Scott den St. Anton

Scott den St. Anton

první část - lyžáky

Vloženo: 27.01.2013
Scott se pustil do nové produktové řady lyžařských bot. A tak naše redakce dostala pozvání na testovací akci v St. Antonu. Vzhledem k tomu, že nejblíže byli bratři Sedlákovi, tak se tam objevili a vy si budete moct v několika dílech přečíst, co všechno se v St. Antonu dělo. A že toho nebylo málo.


Scott Delirium a Cosmos

Známá firma Scott již odhalila novinky pro sezónu 2013/2014. Stalo se tak v St. Anton am Arlberg a Powderline byl u toho. To, co bude k vidění brzy na ISPO, jsme již měli možnost pro Vás vyzkoušet! St. Anton nám umožnil všechny věci otestovat v těch nejryzejších podmínkách.V 1. dílu vám představíme lyžařské boty.

Ano, čtete správně. Scott takto zásadně rozšiřuje svůj sortiment, takže lyžaře kompletně vyzbrojí i vystrojí. Scott má s výrobou obuvi dlouholeté zkušenosti (od r. 1970) a spojení sil se značkou Garmont dává tušit kvalitní počin. V sortimentu máme kategorie Freeski, Mountain i telemarkové modely!

Osobně jsem vyzkoušel freeridový model Delirium 130. Jedná se o botu podle posledních trendů, tedy pro freeride bez lanovek… Oproti ostatním modelům touringové řady mountain najdeme na Deliriu více prvků a experimentů, což mu přidává na váze. Nejde úplně o „top gun“, neboť top modely z řady mountain vypadají pro náročného mountaineera možná lákavěji.

Jedná se o měkkčí botu, která svůj účel plní v prašanu, měkkém sněhu i na sjezdovce, a která si může získat široké spektrum příznivců. Úhel komínu je nastavitelný, gumová Vibram podrážka výrazně zjednodušuje pohyb po tvrdém povrchu a navíc se na ni nelepí sníh… Měkkost umožňuje lepší cit, ale např. v rozježděném sněhu a jiných problematických podmínkách vám nemusí poskytnout dostatečnou oporu…

Zajímavý je nový trend snižování komínů. Umožňuje to větší vliv kotníků na ovládání lyže. Především menší lyžaři to velmi ocení.

David Sedlák:

Na otestování jsem si vybral model G1 FR130, což je nejvýkonnější bota z nabídky Scott. Měl jsem mírné obavy z toho, jestli nebude mít vlastnosti svých španělských středověkých předchůdců a jestli v těchto lyžácích vydržím celý den ježdění. Ve výsledku jsem byl opravdu příjemně překvapen, protože i přes značnou tvrdost jsem se v nich cítil pohodlně. Udávaná flexe 130 je sice shodná s modelem Delirium, ale model G1 FR130 je o poznání tužší. Výrobci se pravděpodobně řídili heslem „v jednoduchosti je síla“, takže milovníci divokých designů a všelijakých vychytávek budou asi trochu zklamaní. Jedná se zkrátka o čistokrevnou sjezdovou freeridovku inspirovanou závodními modely, u které se nehledělo na nějaký ten gram na víc a na kterou se můžete spolehnout ve všech podmínkách.

 
Autor: David a Filip Sedlákovi
 
 
 
 
 
 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS