SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Recenze batohu F-Stop Gear Satori

Recenze batohu F-Stop Gear Satori

pracant do nepohody

Vloženo: 23.03.2011
Fotografové jsou vždy velmi váženou částí party, když se jede do hor. Zachycení toho pravého momentu a krásy okamžiku je často hodně složité a kluci s sebou musejí tahat mnoho vybavení. Zde je recenze batohu, který jim jejich složitou pozici usnadňuje. Autorem je tentokrát fotograf a freerider Tom Nováček.
Tom Nováček
Tom Nováček
Tom Nováček

V průběhu léta jsem se začal dívat po nějakém fotobatohu. Požadavky byly jasné: dostatečná velikost a tím i univerzálnost, možnost připnutí lyží nebo SNB, oddělená kapsa na lavinovou výbavu. Klasické fotobatohy tyto podmínky nesplňovaly, a tak jsem díky facebooku Mika Douglase přišel na výrobky americké firmy F-Stop Gear. Nakonec jsem vybral největší model Satori. Podrobný popis a recenzi fotobatohu jsem napsal do článku tady a Vy si ho můžete přečíst díky následujícímu odkazu ZDE , teď se chci věnovat specifikům využívání tohoto batohu v zimě, hlavně při ježdění!

Satori má papírový objem 58L, což se může zdát jako příliš velké na lyžování, ale pokud máte ve výbavě několik objektivů, blesk, chcete si dát do batohu i nějakou svačinu a pití, je to tak akorát. Vnitřek batohu je plně přizpůsobitelný díky vyměňovacím ICU (InternalCamera Unit), já jsem zvolil velikost L, takže mám pod víkem batohu ještě dostatek místa na maličkosti, jako jsou stoupací pásy aj. ICU je dostatečně pevné a chrání fotovýbavu perfektně (několikrát jsem v plných přistál na zádech a pohoda), daní za to je ovšem váha kompletu: 1850g bez ICU, váha s ICU velikosti XL 2700g.

Transport jak snowboardu, tak i lyží je velmi pohodlný. Prkno je po připnutí na čelní stranu batohu stabilní, a to i při zaplněných obou předních kapsách, kam se pohodlně vejdou lopata, sonda a další drobnosti. Díky těmto kapsám je lavinová výbava rychle po ruce. Lyže se dají nosit připevněné na čele batohu jako SNB, nebo se dají připnout z boku. Popruhy, ač se zdají docela tenké, vše spolehlivě zpevní a nebyl s nimi jediný problém. To samé můžu říct o přezkách, které jsou trochu jiné konstrukce, než jsme u nás zvyklí,ale nezamrzají, spolehlivě drží, a i když jsem je už několikrát přišlápnul, nic se jim nestalo.

Zádový systém Satori je určen spíše pro mužskou postavu, ramenní popruhy jsou docela daleko od sebe a zádový panel je docela dlouhý. Osobně (180cm, 85kg) se mi nosí výborně, a i když v něm mám Nikon D300, 12-24, 18-200, 75-300, 50/1,8, blesk SB600 a další drobnosti, vůbec o něm na zádech nevím a nijak mě při ježdění nelimituje.

Pokud jste drobnější postavy, hledáte batoh na ježdění pouze po resortu nebo máte jen jeden-dva objektivy a nechcete toho vozit více, doporučil bych spíš batoh Loka od stejné firmy, který je podstatně menší. Pokud ale hledáte fotobatoh i na léto, na jednodenní tůry, via-ferraty, chození na ski-alpech a nějaké cestování, můžu Satori jen doporučit! Koupit jej můžete na oficiálních stránkách firmy F-Stop ( www.fstopgear.com ) za 349USD včetně jednotky ICU.
 
 
Autor: Tomáš "čertík bertík" Nováček
 
 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS