SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Recenze batohu Doldy Big Wall

Recenze batohu Doldy Big Wall

Vloženo: 10.10.2011

Českých firem s vybavením vhodným pro freeride jako šafránu. Dnes se detailně podíváme na batoh firmy Doldy, který prošel dlouhodobým testem.

Recenze batohu Doldy Big Wall
Recenze batohu Doldy Big Wall - V akci
Recenze batohu Doldy Big Wall

Před mnoha lety, ještě na snowboardu, jsem se rozhodoval, jaký si pořídit batoh. Kritéria byla jasná: dostatek prostoru pro běžné vybavení, možnost připnout sněžnice a zároveň prkno, jednoduchá a pevná konstrukce. Do oka mi padl batoh Big Wall 40 české firmy Doldy. Po 6-ti letech využívání jak v zimě, tak i v létě můžu říct, že jsem si vybral opravdu dobře.

Na první pohled zaujme množství popruhů, na které upevníte jakoukoliv kombinaci vybavení. Těmito popruhy se dá batoh stáhnout do minimálních rozměrů, takže se dá vzít i v létě na kolo. Přezky a spony se drží klasického osvědčeného designu, který sice nepatří k váhově nejlehčím, zato je však téměř nezničitelný. Z boku jsou oka na uchycení lyží, projde jimi patka se 125mm. Vpředu se pak nachází klasické upínání na SNB. List lopaty se vejde do vnější přední kapsy, dřík a sondu pak připevníte do boční kapsy a připnete některým z popruhů.

Vstup do batohu je vyřešen netradičně, a to rolovacím uzávěrem jako na pytlích určených pro vodáky. Při nošení SNB i lyží tak vzniká ještě jedna zpevňující přezka navíc, viz foto. Uvnitř je jedna velká komora a zipová kapsa na drobnosti. Toto řešení je opravdu univerzální, dovnitř dáte klidně věci na třídenní zimní výlet včetně spacáku. Daní za tuto univerzálnost je nepřehledné uspořádání věcí uvnitř, zkrátka po několika pádech se vše hezky promíchá. Pokud ale v balení máte systém, není to velký problém.

Zádový systém je dostatečně odvětraný, zevnitř zpevněný jednou kovovou výztuží podél páteře. Ramenní popruhy jsou anatomicky tvarovány a jsou na nich poutka na horolezecký materiál.

Zvolená kombinace materiálů Codra a Cordura je opravdu odolná, batoh není nikde propíchnutý (mačky, hroty sněžnic, cepíny), proříznutý (hrany lyží a SNB) ani roztržený. A to jsem batoh opravdu nešetřil, věrný heslu, že věci mají sloužit…

Váha batohu je 1850 g, objem 40 l, tedy nic pro gramové skialpinisty. Kdo však chce univerzální batoh, který bude sloužit mnoho let, tak za (doporučenou) cenu 1890 CZK moc lepších věcí nesežene.
 
 
Autor: Tomáš Nováček aka Čertík Bertík
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS