SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Jídlo na cesty

Jídlo na cesty

Vloženo: 22.12.2011
Jídlo na cesty? Že prej Adventure menu. Že českej výrobek. No nikdy jsem o tom neslyšel tak proč to nezkusit. Takže bylo nebylo jednoho dne na podzim mi domů přišla pošta a v ní nějaký pytlíky s jídlem, koukám na to a ono to jelení ragú s bramborovýma špalíčkama, kuřecí s rýží na divoko a pár zelenejch pytlíků s nápisem samoohřev. Tak ok, na víkend balíme kufry přibalím teda pár pytlíků se sebou.


Tak dost keců, a jak to teda fakt bylo. Na stánkách (www.adventuremenu.cz) píšou, že prej žádná dehydratace, bez chemie, vařený tradičním způsobem, v každý porci (500g) minimálně 150g masa, nu dobrá. Večer teda před kámošem slavnostně tahám první pytlík, na ten samoohřev jsem teda dost zvědavej, čtu návod, neb žádnej učenej z nebe nespad, strkám pytlík do pytlíku a „přesně“ podle návodu přidávám 40 ml vody a místo kolíčku používám vidličku.  Čekám. Minuta. Další. Další. Tak už? No jo začíná topit. Nevím teda co v tom zeleným pytlíku je, ale vážně to funguje. Za chvíli je to horký, že na tom neudržím ruku. Po cca 15 minutách vyndavám pytlík s jídlem, ten zelenej, kterej pořád ještě topí s úspěchem používám pro zahřátí ledvin, přeci už není úplně teplo a chystám se na tu vyváženou chuť a 150 g masa.

Jenže ejhle, ono je to fakt docela dobrý…teda né jako v Ritzu, ale musím teda přiznat, že to chutná vážně jako jídlo a né jako ty konzervantama nabitý pytlíky ze Supermaketu. Musel jsem dát i ochutnat neb toho skoro až dost. Dokonce i to maso tam je, sice jsem ho nevážil, ale bylo ho celkem dost, a chutnalo kupodivu i jako maso.Suma sumárum jsem byl kvalitou a chutí hodně mile překvapenej. Řikám si, že ten samoohřev musí bejt celkem slušná chemická reakce, nicméně funguje celkem obstojně, ideální věc když chcete teplý jídlo a nemáte možnost vařiče.

Verdikt teda zní, že 129 Kč za jednu porci (na výběr je celkem 8 jídel) mi přijde vzhledem ke komfortu, který adveture menu nabízí a k faktu, že oproti jiným obdobným výrobkům vypadá vážně jako jídlo a ne jako ovesná kaše, jako celkem adekvátní cena. Za mě teda rozhodně palec nahoru. 


Další info a e-shop tady:
www.adventuremenu.cz


 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS