SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Funkční prádlo No Limits

Funkční prádlo No Limits

Vloženo: 02.12.2011

Sníh a zima jsou snad již za dveřmi a vybavení není stále kompletní. Dnes se podíváme na někdy opomíjenou část oblečení, a tím je spodní prádlo. Dostal jsem možnost testovat spodní prádlo firmy No Limits a chtěl bych se podělit o zkušenosti.

No Limits - Photo by Tinka
No Limits - Photo by Tinka
No Limits - Photo by Tinka

Rolák i spodky jsou rozděleny do zón podle míst, kde se lidské tělo nejvíce potí. Tato technologie s názvem IN-OUT využívá dvou vrstev pro odvod potu a jednovrstvé zateplení v místech, které se potí méně. Po oblečení vás prádlo pevně obepne díky technologii POWER-DISPENSER, které zabraňuje svalovému chvění a tím i ztrátám energie. Další vychytávkou má být systém PROFITEX v podpaží a v rozkroku, který zabraňuje tvorbě puchýřů vzájemným odíráním se o sebe. Antibakteriální úpravu zajišťuje stříbro. Tolik k informacím na krabici. A jak to funguje v praxi?

Světe div se, perfektně! Zvolil jsem kombinaci roláku bez vysokého límce a 3/4 spodky patřící do kategorie první vrstvy. Po prvním oblečení máte trochu divný pocit, pevné obepnutí materiálem je znát. Po krátké době si na něj ale zvyknete a po vyčerpávající aktivitě je tato vlastnost užitečná, zkrátka se neklepete jako ratlík. Nejen jako designová úprava jsou popisy rukávů „left“ a „right“, protože při počtu zón člověk lehce ztratí přehled o přední a zadní straně roláku. Také odvod potu je vyřešen rovnoměrně, což je, alespoň pro mě, velká výhoda. Dalším plusem je antibakteriální úprava, zpocené prádlo nesmrdí a to ocení jak pánové (dá se nosit bez vyprání i několik dní), tak i dámy (pánové nezapáchají).

Jedinou nevýhodu spatřuji v kratším provedení roláku, který mi někdy sklouzává ze zad. Možná se ale jedná o defekt mého těla, prostě mám velkou pr*el… Je s podivem, že na stránkách výrobce nejsou žádné informace o výrobcích. Celkově na Internetu o této firmě moc nenajdete, tak jsem byl sám zvědav, co bude oblečení vůbec zač. Po rozbalení jsem znejistěl, zda mi nebylo omylem zasláno oblečení značky X-Bionic, inspirace touto značkou je zřejmá, možná se jedná i o spolupráci, kdo ví.

Dříve jsem měl u termoprádla vyrobeného z umělých vláken (Moira, CoolMax) nepříjemný pocit po oblečení a preferoval jsem oblečení vlněné (Devold). No Limits mě přesvědčili o tom, že i umělina může být velmi příjemná a nabízí i něco navíc za srovnatelnou cenu. Toto oblečení nejlépe pořídíte v e-shopu VodaHory v ceně 1 390 CZK za rolák a 740 CZK za 3/4 spodky.

Autor: Tomáš Nováček aka Čertík Bertík
 
 
 
 
 
 
 
 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS