SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Tak jde čas s Guido Perrini

Tak jde čas s Guido Perrini

muž v pozadí zázraku filmu

Vloženo: 14.10.2012

Guido Perrini je človek, kterého mnozí z Vás neznají. Nic méně vezte, že Guido stál, stojí a stát bude u zrodu těch nejlepších freeride filmů historie. Prosím seznamte se s Guido Perrini.

Guido Perrini
Guido Perrini

Guido Perrini and crew - Alaska
Guido Perrini

Čau Guido, jak bylo celé léto? Podnikl si nějaký zajimavý trip na jižní polokouli nebo si prostě jen tak surfoval?

Čau, no většinu léta jsem strávil ve střižně prací na našem novém filmovém projektu s Xavier de Le Rue (White Noise). Pak jsem taky jel na 10 dní do Chile s bratry Falquety pracovat na jejich filmovém projektu. Tohle bylo hodně dobré. No každopádně sem letos moc nesurfoval myslím, jen si teď před zimou dám ještě výlet do Senegalu.

 

Můžeš nám prozradit jaké vybavení používáš při natáčení svých filmů?

Hodně let jsem pro natáčení používal 16mm klasiku. Ale teď už je to téměř všechno digitální. Právě řeším nákup Sony FS700. Pak taky používáme heli kameru pro natáčení, ramena pro uchycení kamer a taky kolejnice.

 

Jaká byla pro tebe minulá sezóna? Pracoval si na nějakém filmové projektu? Podělíš se s náma o nějaké detaily?

Minulou zimu jsem natáčel hlavně s Xavierem a taky s bratry Flaquety. Když zrovna nenatáčím s nimi, tak natáčím něco pro televizi a nějaké reklamy. Například jsem chvíli natáčel Top Gear pro BBC. Byla to zábava a dost zajímavé zároveň. Trochu mi to zkrátilo zimu.

 

Určitě si byl na mnoha zajímavých místech na světě. Ale kdybys mohl zvolit ten nejlepší a nejhorší trip? Kam to bylo a proč?

 Myslím, že ten nejlepší trip byl s Xavierem a Jemery Jonesem na Antarktidu. Antarktida je naprosto úžasné místo. Neskutečně nádherné hory a scenérie, divoký život. Je to prostě místo s obrovskou silou a s nejlepšími terény na ježdění, které jsem kdy viděl. Vracíme se tam v prosinci tohoto roku. Tentokrát se budeme plavit na lodi, takže se nemůžu dočkat, bude to zážitek!!

Tak ten nejhorší trip byl asi minulý rok do Jackson Hole, ačkoli Jackson mám rád. Jeli jsem tam natáčet film Jeremy Jonese, Further. Měli jsme si dát Grand Teton a potom jsme se měli přesunout v natáčení na Aljašku. Každopádně první den se málem zabil jiný kameraman, který spadl ze skály a o několik dní později jsme se dostali do obrovské laviny, která málem zabila dalšího týpka se kterým jsme tam byli. No a co horšího, celý náš další heli trip na Aljašku jsme museli zrušit pro nedostatek sněhu. Takže promarněný čas. Ale pivo tam stálo za to!!!
 
Kdyby si mohl hodnotit freeride film, které filmy bys dal do top 5 v historii natáčení?
 
 Jsem ze staré školy, takže tady to je:

1. Hot Dog (the movie) tohle jsem viděl, když mi bylo 14 a rozhodl jsem se, že tohle je to, co chci dělat
2. Blizzards of Ahhh
3. Deeper
4. The tribe (machstick films)
5. Last of the ski bums (dick Barrymore)
 

Jako kameraman se asi vždy snažíš stát na více méně "bezpečných místech". Byl jsi někdy zasypaný lavinou nebo nějak jinak účastníkem lavinové nehody?

Jak stárnu tak se snažím pohybovat na více bezpečnějších místech. Ale dříve jsem natáčel kdekoli a většinou přímo na exponovaných místech. Zažil jsem 5 vážných lavinových situací. Z toho čtyři ve dnou týdnech. V těch dvou týdnech jsem musel vyhrabat jednoho člověka kompletně zasypaného (naštěstí byla v pořádku). Pak nás s jednou holkou chytl malý splaz mezi stromy (ona trefila strom a zlomila si žebro). Jednou jsem sám utrhl pěkně velkou lavinu, ale podařilo se mi z ní vyjet. No a od té doby se snažím být více opatrný!

 

Pracuješ momentálně na nějakém novém projektu? Můžeš nám říct nějaké detaily?

Tak teď práve dokončujeme práci na projektu White Noise s Xavier de Le Rue, který by měl být online někdy ke konci listopadu ( www.timelinemissions.com ), a připravujeme náš trip na Antarktidu.

 

Viděl jsem Tvůj film TEN. Rád bych řekl, že je fakt supr. Co Tě inspirovalo natočit TEN? Myslím, že to byl Tvůj největší filmový projekt. Nebo se pletu?

Díky, tohle jsem tak nějak vymyslel, když jsem ležel s chronickou bolestí zad a tak jsem nemohl dělat nic jiného. A minulou sezónu jsme udělali projekt "This is my winter" a to mělo taky celkem úspěch (Myslím, že něco kolem 500 000 shlédnutí v různých prohlížečích).
 

Pracoval si někdy s nějakými jinými produkcemi např. MSP, Teton Gravity, Level 1 atd? Nebo se spíš soustředíš na práci se svojí partou?

Minulý rok jsem s partou pracoval na "Timeline" projektu, ale většina toho co děláme jde do ostatních produkcí. Ale něco jsem v minulosti dělal taky s MSP, TGR, Warren Miller a s několika dalšími.

 

Kde vidíš budoucnost v natáčení freeride filmů? Nebo si myslíš, že už není kam růst a všechno už bylo vlastně natočené?

Myslím si, že budoucnost je v natáčení opravdových big mountain filmů a také se spíše orientovat k dokumentárnímu způsobu natáčení. A taky si myslím, že vůbec nezáleží jestli je to lyžování nebo snowboarding. Mnoho top jezdců na lyžích jezdí se snowboardisty a naopak. Ja osobně rád natáčím a dívam se na obojí. Na konci minulé sezóny jsme natáčeli dokumantární film s Xavier de Le Rue and Samuel Anthamatten a to by mělo být hodně zajímavé.

 

Author: Jirka Zelinka

 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS