SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Recenze Ymli Alien

Recenze Ymli Alien

Vloženo: 01.05.2013
Letos se nám do redakce dostal k testování další model lyží od české značky Ymli. Byl to model Alien a rádi bychom Vám tímto článkem alespoň trochu přiblížili přednosti a nedostatky, které jsme běhěm celé sezóny vypozorovali. Celé portfolio lyží můžete najít na www.ymli.cz
Foto: Petr Lyčka, Rider: Jirka Zelinka
Foto: Petr Lyčka, Rider: Jirka Zelinka
Foto: Petr Lyčka, Rider: Jirka Zelinka

Jak to vidí Jirka Zelinka:

Po jedné sezóně strávené ježděním Ymli Dug, jsem se rozhodl, že bych tu letošní sezónu mohl pořídit něco méně „zabijáckého“. No a tak sem sáhnul po Allienech. Už od pohledu se mi zdálo, že budou příjemnější a jednodušší na ovládání a nebudu muset tolik makat. Protože Vám povím narovinu, že od počítače v kanceláři jsem se během zimy moc nedostal. Takže pořídit si nějaké tvrdé zabijácké fošny by asi byla sebevražda nebo minimálně hodně bolestivá zkušenost.

 První lajny samozřejmě vedly na sjezdovku, tzv. na zkušenou. Jestliže jejich chování srovnám s Dugy, tak můžu říct, že je to s nimi pohodička. Když se přitlačí na oblouk tak se dá i ten „káárving“ poladit. Samozřejmě nejsou to žádné „obřačky“ a tak na dlouhých rychlých pasážích jsem s nimi celkem zápasil. Nic méně, když to nevalíte zrovna přes 100km/h tak se na nich určitě pobavíte i v boulích.

Po tomhle letmém testu padla kupa prachu na Pustevnách. No a tak nezbylo, než je vzít na výlet do lesa. Tohle je to pravé prostředí pro Alieny. Pohodové oblouky, sem tam nějaká ta rychlejší pasáž, ale žádná divočina. Podařilo se mi je několikrát utopit pod sníh. Nic méně jsem zaslechl, že na sezónu 2013/2014 se budou prodávat pod názvem Revolt a v tomto ohledu budou vylepšeny. Takže dle mého názoru pravděpodobně větší rocker a širší špička.

Po páru dnech v našich moravských kopcích  jsme zavítali s Jirkou Zagurou a Petrem Lyčkou do rakouských Korutan. Pojezdit si nějaký ten větší kopec. No a ani tam se Alieny neztratily. I když tady bych zase trochu ocenil větší torzní tuhost v rychlosti. Ale vzhledem k tomu, že moje nohy tak akorát zvládaly, radši jsem si přibrzdil a nepouštěl plný plyn přímo do kotle. Takže během dvou dnů jsem si je pořádně projezdil a proskákal. Příjemně mě překvapilo jejich chování po dopadech ze skoku. Žádné vlnění a třepání. Celkově je to rozhodně dobrá volba za více než rozumnou cenu.

Jak to vidí Luděk Šmerda:

Na tyto zajímavý kousky jsem narazil v podstatě náhodou, když mi o nich jednou na pivě básnil Zeldy. Už jsem na ně párkrát po webu pokukoval, ale nevěděl jsem, co si mám o nich myslet. Řekl mi, že Zagy co mám stojí za prd, a taky že je mám vyhodit. A měl pravdu. Ve srovnáni s Alienama jsou to v podstatě takový lepší sněžnice! Tak jsem je vyhodil a rozhodl se, že podpořím kluky ze Severu Moravy a pořídil verzi 179cm. Že to nejsou lyže jen tak ledajaké, jsem se mohl přesvědčit o pár dní později v Bosně a Hercegovině.

První den jsme chytili rozbitou sjezdovku a mlhu, že by se dala natírat. Musím uznat, že k těmto účelům rozhodně určeny nejsou. Vlastně jsem měl pocit, že je vezmu o strom a vrátím se ke skvěle a hlavně snadno točivým Zagům. Vzhledem k 24m rádiusu se chovaly téměř jako starý rovný lyže. Rychle jsem si připomenul jaká to tenkrát byla dřina.

Další den nakydalo a já se s obavami pustil do první lajny. Je to jak když dítěti splníte sen. Krájeli tak přesně, až jsem z toho byl rozhozenej, jestli je to vůbec možný. Následující lajnu jsem tomu zkusil trošku víc naložit a ony pořád držely, poslouchaly dokonale mé pokyny v rychlých dlouhých obloucích. Byl jsem nucen absolvovat i pár přejezdů po už ten den upravené sjezdovce, a když se toho člověk nebojí, trošku to pustí a položí se do toho, tak na hraně drží ukázkově. No nejsou to zrovna slalomky, ale řekněme, že po sjezdovce se s nima jezdit dá. Měl jsem je možnost přímo srovnat s už recenzovanýma Coreupt Slasher, které jsou na sjezdovce o dost obratnější a carvovej oblouk dělají mnohem snáz. Každopádně v prašanu při vysoké rychlosti jsou přesně tím, k čemu jsou tyto lyže stvořeny! Následovaly další pojezdy a další lajny v různých variacích. Obecně jsem měl pocit stability a tím pádam posun o level dál.

 
 
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS