SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Freeridecamps - Scott test

Freeridecamps - Scott test

Vloženo: 02.04.2013
Náš čtvrtý a poslední týden v Engelbergu byl sněhově nejlepší, současně ale s nejhorší viditelností.  Bylo skoro pořád zataženo a sněžilo.  Proto jsme se pohybovali převážně  v Laubu (nejblíbenější freeride na Titlisu – 1000m převýšení a slušná viditelnost i za totální difuzky) a lesích a loukách na Brunni.
Freeridecamps.cz
Freeridecamps.cz
Freeridecamps.cz
freeridecamps.cz

Ten týden bylo kromě jiného na programu testování  lyží značky Scott. Firma Scott má velmi široké pole působnosti od lyží, přes oblečení, vybavení na běhání, moto až po cyklistiku. Freeride a allmountain lyže Scott mají dlouhou historii a vystřídalo se na nich mnoho profi jezdců. Jejich modely na sezonu 2013/14 přinášejí několik zásadních změn. letošní modely prašanových speciálů  Stunt a Megadozer nahradí Scrapper – široká lyže s poměrně výrazným rockerem a delším radiusem. Zůstávají populární Punisher a Pure. Ve skialp segmentu přibyly k carbonové řadě lehkých a velmi drahých lyží  skialpové lyže bez carbonu Rock air, ketré jsme měli také možnost otestovat.

VIDEO  jak nám tedy jednotlivé lyže fungovaly:

Scrapper:

Rozměry: při délce 180cm střed 122mm, rádius 3D, povrch 0,46m 2

Do  prašanu jsou dokonalé, poměrně snadno v něm zatáčejí, v rozježděném ještě taky dobré, ale na sjezdovce jsou pochopitelně pro svou šířku hůře ovladatelné. Snesou víc rychlosti než Punisher, jsou stabilnější ale potřebují víc sily a jsou méně hravé...

VIDEO ZDE


Pure:

Rozměry: při délce 188cm střed 104mm, rádius 23, povrch 0,43m 2

K ovladatelnosti potřebují rychlost, v prašanu jsou náročné,ale stabilní.  Neodpouštějí chyby.  Na sjezdovce v dlouhém oblouku fungují dobře.

VIDEO ZDE

Punisher:

Rozměry: při délce délce 183cm střed 108mm, rádius 3D, povrch 0,42m 2

Ideální  univerzální lyže, uživatelsky příjemné, poddajné, asi nejuniverzálnější z celé nabídky. Hodně hravé lyže, které spoustu věcí vyřeší za vás. ale na sjezdovce byly trochu moc měkké. Všude snadno točivé.

VIDEO ZDE

Rock air:

Rozměry: při délce 183cm 137/105/127mm,  rádius 21m, povrch 0,42m 2, váha/1 lyže 1710g

Skialpové lyže, které ani freeridera neurazí.  S rychlostí rychle klesájejich stabilita. Docela dobré na sjezdovce, připadně do mělkého sněhu, v hlubším sněhu se kousaly.

VIDEO ZDE

Crusade:

Rozměry: při délce 189cm střed 94mm, rádius 16m, povrch 0,40m 2

Výbornés jezdovkové lyže, které poměrně slušně jedou i v terénu, jen jim samozřejmě pro prašan chybí potřebný vztlak a  nedá se na nich jet rychle. Jako univerzálka pro občasného návštěvníka volného terénu nejsou k zahození.

VIDEO ZDE
 

Robin Kaleta:

Přestože Scott Pure jsou velmi univerzální big mountain lyže s nimiž zajedete i na sjezdovce a byly to moje nejoblíbenější lyže, když jsem za tuto firmu jezdil, vybral bych si teď do terénu spíše Scrapper.  Jsou sice možná až příliš široké, ale úžasně univerzální i v rozježděném sněhu. V každém směru daleko lepší, než jeho předchůdci. Při trochu horších podmínkách bych asi volil Pure, přestože mě Punisher velmi mile překvapily v mnoha ohledech.
 
 
 
Příloha : TEST SCOTT testscott.xlsx   |  
SOVA SKI SHOP

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS