SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Xavier de le Rue

Xavier de le Rue

Xavier de le Rue exkluzivně pro powderline

Vloženo: 07.05.2011
Po menší rozhovorové odmlce Vám přinášíme další ze série interview se známými freeridery. Dnes jsme několik otázek položili trojnásobnému výtězi FWT - Xavier de le Rue. Dozvíte se něco o jeho video projektu TimeLine, o oblíbených místech k ježdění,...  Užíte si tento článek!
Xavier de le Rue exkluzivně pro powderline.eu
Xavier de le Rue exkluzivně pro powderline.eu
Xavier de le Rue exkluzivně pro powderline.eu
Xavier de le Rue exkluzivně pro powderline.eu
Xavier de le Rue exkluzivně pro powderline.eu
Xavier de le Rue exkluzivně pro powderline.eu

Ahoj Xaviere, zima nám skončila (aspoň v Evropě), co jsi dělal v posledních dnech?

Ve střediscích je po zimě, ale moje sezóna v Evropě ještě neskončila. Vrátil jsem se před týdnem z Aljašky, měl jsem jednání se Swatch, The North Face, Rossignol. Přes léto se budu muset setkat taky s ostatními sponzory jako třeba Relentless, Nissan, Dakine, Recco a ABS backpack. Teď čekám, až budou dobré podmínky na ježdění v Alpách. To nebude hned, protože na to, aby ve vyšších nadmořských výškách držel sníh je potřeba větší vlhkost.
 
 

Máš za sebou zimu, ve které jsi skončil 3. na FWT, pravidelně jsi přispíval videi Time Line,… Jak bys jí zhodnotil? Vyšlo vše, jak sis představoval?

Zimu mám opravdu plnou, začala v červenci a ještě není konec. Vzhledem ke sněhovým podmínkám v Alpách to je opravdu dobrá zima. Co se týče točení, jsem opravdu spokojený s tím, co vzešlo z TimeLine, je to velká zodpovědnost a tak jsem vždycky rád za pozitivní zpětnou vazbu. Na druhou stranu jsem udělal pár chyb a měl jsem vážně smůlu s tím rozbitým vázáním v Rusku. Stálo mě to světový titul. Jsem rád, že jsem mohl zakončil zimu ještě jedním vítězstvím v Xtreme verbier, super konec závodní sezóny.
 
 

Zažil jsi nějaké milé překvapení během sezóny? Něco co vyšlo líp, než jsi předpokládal…

Sjíždět „ice chute“ byla výzva. Aljaška byla perfektní, jel jsem tam s Guido and Tero a s Mathieu Crepelem. Dny po tom, co jsme dorazili, byly ty nejlepší ze sezóny, nic netrumfne dobré podmínky a dobré kamarády.
 
 

Už jsem se zmínil, že jsi dvakrát do měsíce zveřejňoval nové epizody Time Linu. Jak tě napadlo udělat takovýhle projekt, který je určitě velmi náročný?

Lidi se mě vždycky ptají, jak šla sezóna, odpovědí je TimeLine – způsob jak sdílej průběh mé sezóny, moje dobré i špatné zkušenosti a nejen akci, ale i věci ze zákulisí. Výzvou je točit TimeLine a závodit současně.
 
 

Plánuješ pro příští rok nějaké změny Time Linu? Např. víc epizod…

Máme v plánu na TimeLine pracovat, v léte si s partnery promluvíme o tom, co vylepšit pro příští rok.
 
 

V posledním díle Time Line jsi byl s Jeremy Jonesem v Jackson Hole natáčet záběry do jeho filmu Further. Natáčíš ještě nějaký video projekt?

Přístí podzim budou mé nejlepší akce Standard Films TB20 a film VideoGrass Retrospect. To bude vycházet taky TimeLine movie. Moc se těším, až tyhle filmy uvidím.
 


K tvým úspěchům v závodech… Máš několik dobrých umístění ve snowboard crossu, 3x jsi vyhrál FWT a letos jsi skončil 3. Baví tě ještě závodit, naplňuje tě to pořád?

Natáčení je má priorita, ale chtěl bych taky závodit. V závislosti na datech zastávek FWT příští sezónu zjistím, jestli je možné dělat všechno. V každém případě budu na některých akcích, jako Chamonix a Verbier. Sezóna pro mě ještě neskončila, je dost složitý přemýšlet už o přístí zimě.
 
 

Procestoval jsi velký kus světa, kde se ti jezdilo nejlíp, kde jsi zažil nejlepší pocit z jízdy?

Aljaška je vždycky něco speciálního, když jsou dobré podmínky, to je pak obrovská adrenalinová odměna. Jezdit doma v Pyrenejích v St Lary je taky vždycky super. Dál si pak užívám dlouhé tripy, u kterých vím, že se z nich nemusím vrátit, to byla například Antarktida s Relentless.
 
 

Zažil jsi někdy krizovou situaci, kdy sis říkal, že to skončí opravdu hodně špatně?

Ano, tenhle rok, ale nebyl jsem to já, komu se stalo něco špatného, ale viděl jsem Jimmyho China, který vedl Jeremyho Jonese a mě, jak ho sebrala obrovská mokrá lavina 1500 stop dolů. Nevím, jak to přežil, ale vyšel z toho celkem v pořádku. Viděl jsem, jak stojí uprostřed pole obrovských „balvanů“. Než jsem ho ale našel, byl jsem si jistej, že hledám jen jeho tělo. Je to ten nejhorší pocit na světě, tak intenzivní, že když se to stane, úplně ztratíte pojem o realitě. Ze všech detailů tohohle incidentu jsem se ohromně poučil... Ještě jednou...
 
 

Četl jsem si, že pro tebe je inspirací příroda, ale máš i nějakého člověka, který tě inspiroval v tom, co děláš?

Určitě mě inspirovala hromada horalů, horolezců a surfařů... Všichni tihle lidé, co jdou do divočiny hledat živly. Se svou ex-manželkou jsem dělal podobně úžasný věci, určitě mě to hodně naučilo.
 
 

Tvojí zábavou na léto, kromě jiných, je MTB. Kolik dní v roce se na něj dostaneš? Při tvojí časový vytíženosti mě přijde, že moc času na bike mít nebudeš :)

Když jsem doma, jezdím na MTB se svým bráchou Paulem Henrym, lezu a taky surfuju. Minulé léto bylo krátké, tentokrát si zkusím udělat delší pauzu. Na MTB jsem byl loni asi 20-30krát.
 
 
Díky moc za tvůj čas!
 
Navštivte prosím tyto odkazy: terorepo.com ; www.timelinemissions.com ; http://tinyurl.com/xavierdelerue
 
 
 
Autor: Jakub Čada   

 
 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS