SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Wiktor Galuška - underground rider

Wiktor Galuška - underground rider

Underground rider

Vloženo: 10.09.2009
Wiktor je můj dlouholetý kamarád, a proto tento rozhovor bude značně neformální.  O Wiktorovi  jste mnozí asi neslyšeli.  Je známý spíše jako underground české scény,  jeho fotky ani video jsme neměli možnost shlédnout v žádném CZ časopise či videu. Je to spíše smůla nebýt ve správný čas na správném místě. Když se to ovšem podaří,  na výsledek se můžete podívat sami. Závody a hromadné akce, to není pro Wiktora to pravé, nejraději je zalezlý na Lysé hoře v Beskydech, kde zná každý kout. Také díky tomu jste o něm moc slyšet nemohli. Wiktor na sebe upoutal hlavně svým pádem ve Slovinsku, o kterém se nám snad zmíní v diskuzi. Díky nové smlouvě s K2  Wiktora letos uvidíme na lyžích K2 a v oblečení značky SUB Industries.
 

Ahoj Viktore , můžeš se nějak představit , kolik ti je odkud jsi tvé BIO údaje, na čem jezdíš a kolik montuješ vázko?  

Ahoj, jmenuji se Viktor Galuška, je mi 23 let a jsem ze Skalice, to je u Frýdku-Místku. Už druhým rokem budu jezdit na lyžích K2 s vázáním Marker, na big mountain používám obSETHy 189cm s vázkem jester namontovaným 5 cm za středem lyže, din nastavuju na 13. A do lesa a na mega powder používám HellBenty 189 + jester namontované na střed, din 11.  

 

Jak vidíš svůj dosavadní vývoj na dvou prknech? – proč o tobě není nikde zmínka ani pořádná fotka ?

Tak zatím dávám co můžu a budu dávat ještě víc. S lyžováním jsem začínal ve třech letech, na kopečku za domem, postupně jsem jezdil na větší kopečky a když mi bylo 14, tak jsem dostal skialpy a tak začalo nějaké to ježdění v prachu. S taťkou jsme jezdili po Beskydech a občas jsme zajeli na Vrátnou. Později jsem začal jezdit s Mežou, hodně jsme tehdy stavěli bc kickery. Začali jsme lítat i nějaké akrobatické prvky, backflipy, 360ky a podobně. Zkoušel jsem i snowpark, ale dlouho mě to nebavilo, nelíbily se mi tvrdé dopady. Pak jsem zjistil, že se jezdí na Chopku Jasnaadrenalin, tak jsem se tam hned vydal, první ročník co jsem tam byl, to zrušili kvůli špatnému počasí. Rok na to myslím že 2007 jsem tam byl devátý. Hlavně jsem tam tehdy potkal nějaké hochy z Petřvaldu to jsou hrozní pankáči. Od té doby lyžuju, kdy to jde a i když to nejde.  Že se o mě nepíše to je mi záhadou, ale teď bude rozhovor na powderline. Dost pěkných fotek je vidět na 3limits.sk. jinak je to jak už jsi říkal taky o tom být ve správný čas na správném místě.


Minulou sezónu tě provázelo dost zranění, můžeš je nějak okomentovat a především toto http://24ur.com/bin/tv/?media_id=60262951

Zranění k tomuto sportu bohužel patří a je těžké se jim vyhnout. Naštěstí se mi zatím nic vážného nestalo. V ůnoru jsem si zlomil ruku při nočním jibingu, takže jsem pak musel chvíli jezdit bez hůlek. Potom ten pád ve slovinsku (viz výše). To se kupodivu obešlo bez následků, ikdyž to ze začátku nevypadalo dobře. Po dopadu jsem vykašlal docela dost krve, tak mě radši odvezli do nemocnice, kde se mě doktor vyptával na bolest zad, ale ty mě vůbec nebolely. Nakonec se ukázalo že jsem si někdy dříve zlomil obratel aniž bych o tom věděl. To se stalo pravděpodobně na začátku sezóny ve vrátné, když se mi z jedné skalky nepovedl backflip.
 

Sezóna za dveřmi , jaké máš plány ?

Hlavně jezdit. Hledat místa, kde je zrovna prach a jezdit tam. A taky více spolupracofat s fotografy.


Jak vidíš Českou scénu ,sleduješ to nějak nebo vůbec neřešíš ?

Jde to kupředu jako všude. Sice to nějak zvlášť nesleduju, ale žijeme v malé zemi, kde se všichni freeskieři navzájem znají, zvláště ti freerideři, jelikoš jsou skoro všichni z Moravy, takže myslím že mám slušný přehled. Myslím, že už je u nás dost jezdců, kteří se mohou srovnávat se zbytkem Evropy.

 
S kým nejčastěji jezdíš v powderu ?

Záleží, kde zrovna jezdím. V Beskydech nejčastěji s Michalem Krňou a na Wrátné s Wladem. Hodně jezdím taky sám, protože lidi kolem mě nemají na ježdění tolik času jako já. A taky hodně jezdím s mamkou a taťkou. Pořád se od nich mám co učit.

 
Oblíbené lokace ?

Řeka, Wrátná, Chopok. Je to všechno blízko a je tam skvělé ježdění.

 
Máš nějaký vzor? Ať už o oblasti lyží nebo obecně např. Borata atd...

Nemám žádný konkrétní vzor. Snažím se vzít si od každého to co se mi líbí. Třeba od Morrisona backflipy, nebo od Zackrissona výběr lajny.

 

 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS