SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
The Brožek Brothers rozhovor

The Brožek Brothers rozhovor

Rozhovor moderují Mart a Zelda

Vloženo: 29.09.2009

Takže pokračujeme v sériích rozhovorů tentokrát s nerozlučnou freeridovou bratrskou dvojicí The Brožek Brothers. Lehce odlehčený rozhovor s těmito týpky, co považují Moraváky za asiaty, neví, co jsou to galaty, kalí v zásadě navostro, a když to pustí z kopce, začíná tvrdý skiporn. Měl jsem to štěstí s nima párkrát zajet na hory a povím Vám, je to neskutečná pohoda. Jinak můžu s hrdostí říct, že jsem Adama ukecal, a tak bude v následujících sezónách spolupracovat s powderline.cz. No konec keců a tu je rozhovor. Enjoy!


Čau , tak co nového u Brožek Brothers? Jaké jsou plány na nadcházející sezónu – prozradíte něco?

Dominik: Vykrást banku a dobít Ameriku :)

Adam: No tak na nadcházející sezónu mám plány stejný jako na tu loňskou – uklidit si v pokoji…ale obávám se, že k tomu opět nedojde…
   

Jak by jste zhodnotili loňskou sezónu? Freerider to zhodnocuje podle počtu Powder Days , kolik jste jich měli?

Dominik: Nebylo jich málo, každopádně takový týden, co byl v Bulharsku, bych chtěl ještě alespoň jednou zažít.

Adam: Asi tak nějak… Na východě to sypalo fest… Pak se na mě sypala bohužel už jen škola…

     

Jste bráchové, jezdíte tedy vždy spolu? Jaký je Váš vztah z pohledu jezdění?

Dominik: Většinou jezdíme ve stopě za sebou, abychom se neztratili. Každopádně na hory je Bohouš ideální partner, leč jeho zaujetí pro studium je výrazně větší než moje, takže občas ho musím nechat bez dozoru ve škole v Praze.

Adam: Prosím tebe, opravil jsem Ti tam nahoře hrubky… Jinak moje zaujetí větší není, jen holt studuju švihadelnictví, což je časově výrazně náročnější…

 
 

Jak došlo k tomu, že Adam přešel k telemarku a Dominik zůstal u klasiky?   

Dominik: Na telemarkách mi to v prašanu moc nešlo, navíc přišla podpora od K2, takže jsem zůstal klasik. Boty na telemark mám doma, občas, hlavně na jaře, když je ve Špindlu poloprázdno, půjčím si Bohouškovo ski a jdu jezdit na pistu.

Adam: Hele nevím, to je asi něco jako přirozený vývoj… Ale určitě mi pomohla někde před šesti lety parta asiato-plzeňáků, s kterými jsem naslepo vyrazil na stubaiský telemarkfest, a kteří mě tam řádně a do nejmenších detailů seznámili s problematikou welcome a after party. Jeden den se dokonce dostalo i na lyžování.

 

Jedna otázka na Adama. Nemá telemark nějaká omezení , při tricích nebo v určitých úzkých kuloárech?

Adam: Asi má, ale já do tohodlenctoho moc nedělám, to se musíš zeptat na kvalifikovanějších místech.  

 

Jak vidíte Českou freeride scénu , sledujete to nějak?

Dominik: Českou freeride scénu vidím asi tak, že když se Lausik, Zimeóne Hrstkojc a můj bratr obujou do lyží, nastává koncert.

Adam: No když z toho vynechám Jirku a mě, tak ji vidím velice, velice krásně.

 

Oba dva ješte studujete je to tak, prozradíte co, a jak to dáváte dohromady s ježděním?

Dominik: Už se mi i podařilo přijít v dubnu do školy a uvědomit si, že jsem tam měsíc a půl nebyl. Takže pokud napadne, škola jde stranou.

Adam: Tak v tomhle jsme zcela odlišní…neb pro mě škola byla, je a bude vždy na prvním místě, zkoušky skládám v předtermínech, během trimestru nic neodkládám a řádně plním… Jinými slovy – druhák jsem vystudoval za čtrnáct dnů teď v září…

 

Freeride je finančně celkem náročná zábava, když ji člověk dělá na Vaší úrovni. Máte nějaké sponzory nebo jezdíte sami pro sebe?

Dominik: Tímto chci poděkovat firmě points a.s. (jmenovitě pak naší team manažerce Anině), která mě už třetím rokem zásobuje lyžemi K2 a vázáním Marker, od letoška pak i šatí do SUB industries hadrů. Hlavu a zrak mi chrání věci od Gira. Dále pak děkuji za podporu rodičům a pánu Bohu za to, že jsem živej a zdravej, a nějakou tu korunu si dokážu vydělat.

Adam: Já bych tímto chtěl poděkovat firmě, která mě ihned po přečtení rozhovoru kontaktuje s nabídkou seriózního sexu spolupráce… Ne, jak říkáš – sledujte stránky powderline.cz a dozvíte se největší překvapení letošní sezony…

 

Dominiku, slyšel jsem, že jsi byl zajezdit v Argentině. Jak Tě napadl takový výlet, není to úplně běžná destinace. S kým si absolvoval tuhle cestu? Byly nějaké větší problémy nebo šlo vše jak po másle?

Dominik: Ačkoliv jsem zvládl prezenční bakalářské študium v podstatě jako dálkové, v létě je prostě nejvíc času. V tu dobu je prašan na Zélandu a v Jižní Americe. Rozhodl jsem se pro Argentinu, protože je asi nejméně známá. Letěl se mnou ještě Jirka Lausecker a šnéborďák Kryštof Just. Vše se nakonec vyvinulo trošku jinak a hlavně tvrdé argentinské pěsti rozhodly, že se letí domů dřív. Každopádně jsem objevil krásné místo na Zemi a určitě se chci někdy vrátit. Kombinace obrovských hor, krásné přírody a benzínu skoro zadarmo předurčuje k nějakému dalšímu freeski road tripu.
 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS