SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Takže Jirka Lausecker.

Takže Jirka Lausecker.

Vloženo: 27.01.2010
Přinášíme vám rozhovor o Jirkovi Lauseckerovi a kousku jeho životního příběhu , a kdyby  někdo o Jirkovi ještě neslyšel doporučuji použít google.
Takže Jirko, první otázka, jak je na Šumavě ?

No zatím žádná sláva! Se sněhem teda, jinak je tu krásně, jako na horách.

Jaká byla tvoje loňská sezóna ? Vím, že jsi byl na docela netradičních místech.

Po Bulharsku a Černé Hoře, jsme vyrazili na heliskiing do Turecka, kam jsme jeli mým starým jeepem, to byl fakt nátěr! Tahali jsme se za autem na laňě a jezdili po moři. Navštívili jsme krásná místa, města a hory. No a na podzim jsme byli v Argentině, což sám dobře víš, páč si tam byl s náma. Z celý sezóny jsem zrovna sestříhal video- jakýsi pokračování Jebatu, teaser je na www.moab.cz, tak se těšte, docela to jde.

Co se dělo přes léto a podzim v Plzni, Špičáku a okolí ? Tamtamy říkají, že nuda nebyla.

Nuda fakt nebyla, měl jsem sérii neštastných náhod a přišel jsem k několika zajímavým úrazům. Kdybych ti to tady měl všechno napsat, tak se to na tu vaší stránku asi ani nevejde a stejně by mi nikdo nevěřil. Třeba, že mě postřelil policajt, by se věřit dalo, když bych mu třeba něco udělal, což by díky mýmu vztahu k nim nebylo nic divnýho, ale von se prostě vypsychnul ( můj soused) a trefil mě kvuli špatnýmu parkování a to ani nebyl ve službě, blbec.

Takže předpokládám, že už lyžuješ. Máš na nadcházející měsíce konkrétní (třeba i tajný) plány nebo necháš všemu volnou ruku ?

Hele zatím mám hodně volnou ruku, je sešroubovaná, špatně srůstá, páč to byla zlomenina ošklivá, ale z kopce dolů už mi to jezdí. Jenom ten railung zatím eště vynechávám.

Fotky v katalogu firmy vyrábějící lyže nemá jen tak někdo. Jak to šlape v LINE european teamu ? Na jakejch modelech jezdíš?

Byl to fajn pocit, když mi jednoho rána volá team manager z USA, jestli může použít některé z nejnovějších fotek na stránky a do katalogu Lineskis. Samozřejmě sem mu teda řeknul, že může. Udělalo mi to určitě dobře z hlediska sponzoringu, když něco potřebuju tak prostě napíšu maila a oni mi to pošlou domů na adresu. Probouzím se po kalbě, zvoní týpek z DHL hodím mu podpis do takový elektronický hračky, a jdu to hned zčekovat, zdali je to to, co jsem chtěl. Prostě moderní doba má svoje pro I proti, ale tohle je velkej luxus.

Momentálně jezdím:   
Prophets 130-186cm fantastická prašanovka vhodná i pro ježdění na vodě! Na novém Yeahbutu je mám na většině záběrech a dá se říct, že je fajn i na ten jibbing.
Motherships 185cm - s integrovaným ocelovým plátem, velmi tuhá, vhodná pro streight lines a oblouky ve vysoké rychlosti, ale i na bc kickery.
Blends 183cm to je parkovka, velmi kreativní a hravá!

Teď takový rychlovky. Jakej freeridovej resort (místo) máš rád (doporučuješ) u nás, dostupný do 10ti hodin jízdy, dostupný do třech dnů letu :-) ?

Bansko v Bulharsku a Bulharsko vůbec už kvuli rakyji, St. Anton v Rakousku, Andermatt ve Švýcu, Val d´Isere-Tignes ve Francii, Breckenridge v Coloradu.

Ideální den na lyžích ? Byl a snad eště bude.. Něco, co bys chtěl vyřvat do světa ?

Mladý si to stejně udělaj po svým, ať jim říkáš,co chceš, to mi říkal už můj děda a starýho psa novejm kouskům nenaučíš, tak ani nemám potřebu něco říkat, ale zvu touhle cestou všechny příznivce ježdění na premieru zbrusu nového videa Yeah..But  We Ski aneb my pijeme rakyji, která proběhne koncem ledna. Pokusím se dát včas vědět kdy a kde to bude.

Dík, že ses zeptal !


Ptal se: Dominik Brožek


 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS