SnowFilmFest

Powderline - freeriders website

Česká verze   English version
Nicolas Falquet exklusivně pro Powderline.cz

Nicolas Falquet exklusivně pro Powderline.cz

Vloženo: 23.02.2012
Nicolas Falquet se během let stal legendou ve freeridingu. Se svým bratrem Lorisem procestovali mnoho zasněžených částí světa a věnují tomuto sportu opravdu celý život. Náhodou jsem ho potkal na ISPO v Mnichově a tak jsem se rozhodl mu položit pár otázek. Takže mrkněte na pár luxusních fotek a trochu toho textu. 
Foto:Jancsi Hadik
Foto:Jancsi Hadik
Foto:Jancsi Hadik
Foto:Jancsi Hadik
Foto:Jancsi Hadik

Čau Nicolasi, jako první otázku bych se rád zeptal jak to jde? Kde teď lyžuješ a máte vůbec nějaký prašan?

Čau Jirko, jsem trošku unavený, ale je to vpohodě. Tuto zimu hodně jezdíme a natáčíme. Sezónu jsme začali parádním nočním natáčením v Les Marécottes. Měli jsme hodně sněhu v Prosinci a Lednu. Víc než 8m během dvou měsíců. Woaw!!

 

Viděl jsem vaši webovku a jeden z prvních filmů jste nazvali “Huck and Chuck”. Jaký význam má ten název?

Touhle přezdívku jsme dostali s bráchou během našich prvních natáčení s Jancsi Hadik v prosinci 1998. Byli jsme mladí a tak trochu šílenci. Snažili sme se skákat všecky skály přímo z vrchu. Bylo to v okolé Mont-Gelé. Jancsi a ostatní nám začali říkat Huck and Chuck ... 1998!!! Pamatuješ si minulé století?

 

Slyšel jsem o nějekém novém projektu, na kterém pracujete. Můžes nám ve zkratce říct, co to bude a kdo je součástí toho projektu?

“A secret spot” to je název našeho posledního filmu. Strávili jsme celou poslední sezónu doma v našem údolí. Máme také v archivu více než 15 let záznamů z našehi údolí, kde jsme se naučili lyžovat. Je to ale také pravý čas pro tento film. Ostatní by tento film nazvali “Huck and Chuck history”. Raději sami o sobě mluvíme z jiného úhlu pohledu. Je to Švýcarský zvyk.

 

Vím, že se také účastníte se svými snímky filmových festivalů. Jaký je váš největší úspěch a kterého si nejvíce vážíte?

Absolutně mě nezajímá potenciální cena nebo vítězství na festivalu. Účastníme se různých festivalů kvůli veřejnosti. Je to jedna z možností jak ukázat naši práci ve velmi dobrých promítacích podmínkách. Mám rád lidi kteří věnují úsilí při posunutí filmu a věnují čas tomu aby ocenili dlouhý rok naší tvorby.

 

Vím, že ty a tvůj bratr Loris lyžujete už hodně let. Změnilo někdy něco tvůj postoj k lyžování? Uvažoval si že skončíš s lyžováním?

Jistě, že jsem uvažoval že skončím. Ale z mnoha důvodů stále jezdíme a jsme součástí tohoto byznysu. Milujeme lyžování, natáčení filmů a hlavně milujeme hory. Spojumeme všechny tyto tři elementy a nejlepší kamarády každou zimu během posledních 15 let. Je těžké přestat! Taky si myslím, že hodně přizpůsobujeme svůj projekt a své lyžování podmínkám, které během let vznikly. Náš cíl se liší od cíle v prosinci roku 1998.

 

Je pro tebe lyžování zábava nebo práce? Snažíš se hlavně zachytit perfektní záběr pro váš film nebo se prostě bavit v horách?

Věnoval jsem všechno so mám do jediné pofesionální aktivity. Je to sen!! Je to jednoduše moje vášeň. Dělám věci se zápalem a je to někdy těžší než běžné zaměstnání.

 

Je tu někdo nebo něco co tě inspirovalo nebo inspiruje k natáčení nových freeride filmů a fotek?

Mistr Seth Morrison mě inspiroval jako nikdo jiný, když mi bylo 18 a chtěl jsem dělat všecko abych se stal freeskierem. Dnes jsou mou inspirací kámoši se kterýma trávím čas v horách během natáčení našich filmů. Sdílíme spoustu neuvěřitelně krásných a také nebezpečných situací. Jeremie Heitz, kterého považuji za svého malého bratra mi dal novou energii do života. Jsem hrdý, že s námi jezdí v naší “crew”.

 

Preferuješ heli nebo šlapání?

Šlapání, bez diskuze!

 

Na kterém místě nejraději jezdíš?

Les Marécottes ;-)

 

A konečně poslední otázka. Je tady něco, co bys rád vzkázal našim čtenářům?

Jestli čtete tento rozhovor, tak jste pravděpodobně freeskiers. Takže bych se s vámi brzy rád setkal na našem “Secret spotu”.
 

Díky moc za rozhovor a rád bych ti popřál hodně prašanových sezón bez zranění.

 
 
 
 

Autor: Jirka Zelinka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
OAeV - Alpenverein

Partneři & Sponzoři

Powderline.cz - ISSN 1805-7462
Portál o ježdění ve volném terénu. Naleznete zde reportáže z výletů, tipy a triky pro vybavení, průvodce novými oblastmi apod.
Copyright © 2009 POWDERLINE | Design by Agentura MK | Valid XHTML 1.0! Valid CSS! | RSS